Zbigniew Kosmulski

Urodził się w 10.03.1942 roku w Czestochowie.Artysta jest jednym z nielicznych pejzażystów - miłośników ojczystego kraju. Zwrócił na siebie uwagę jako znakomity odtwórca nadwiślańskich widoków i architektury Kazimierza Dolnego, Janowca i Póław. Kontynuuje tradycje wielkich poprzedników: Canaletta, Norblina, Smuglewicza, Stanisławskiego, Chełmońskiego i innych.Kosmulski jest człowiekiem pełnym radości życia, dlatego jego obrazy tchną optymizmem. Umieodtworzyć nastrój pogody i nadzieji, wewnętrznego spokoju.

Malarz wykorzystuje w twórczości zdobycze impresjonistów i postimpresjonistów: MonetaSisleya, Pissara, Van Gogha, Cézannea przetwarza je i łączy z elementami lirycznego realizmu. Jest twórcą wzruszających krajobrazów polskiej ziemi, nastrojowych martwych natur, zachwycających nie tylko doskonałością warsztatową lecz przede wszystkim bogactwem barw, spontanicznościa działania, witalnością.

O sobie mówi: "Kiedy maluję - czuję się wolny". Obrazy Kosmulskiego znajduja sie w kolekcjach prywatnych w Polsce, Austrii, Francji, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Anglii, Czechach, Kanadzie, USA, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, na Węgrzech i Słowacji.


Zbigniew Kosmulski - .
Zbigniew Kosmulski - .
Zbigniew Kosmulski - .
 
 Copyright 2002-2012 www.marszand.pl - Internetowy Katalog Artystów